Розділи:Нагороди й антивірусний звіт:

Нагорода для утиліти Dirlot

100% CLEAN антивірусний звіт присвоєний SoftpediaDirLot: Про програму

Програма DirLot показує питому частку, що припадає на набори (файли) й підкаталоги, у загальному розмірі дискового простору, що займає цей каталог (тека, "папка"). Иншими словами, ця програма дозволяє вам швидко оцінити скільки місця займає якийсь набір чи підкаталог у певному каталозі, або як розподілене місце в цьому каталозі між його елементами.

Таким чином, ця програма допомогає вам проаналізувати, як розподілений простір на вашому жорсткому дискові, й визначити, які каталоги чи набори забирають найбільше місця. Подаючи відносні розміри наборів і тек на наочній кольоровій дияграмі, вона значно збільшує як швидкість так і ефективність управління дисковим простором, усуваючи потребу в здогадках або численних ручних запитах до наборової системи.

Затягніть (завантажте) утиліту
- або -
продовжуйте читати, щоби отримати додаткові пояснення.

Візуялізація розміру підкаталогів...

DirLot відображає стовбчату діаграму

Клацніть для збільшення

Гаразд, трохи заскладно. Сподіваюсь, екранний знімок цієї програми допоможе вам вловити суть. Згори показується повний "зворотній" шлях до поточно показаного каталогу. Нижче є кілька керунків, що дозволяють змінювати зовнішній вигляд діаграми. Під ними разташовано табличку, в лівому стовпчику якої показані назви підкаталогів, а в правому - стовпчики діаграми і розмір відповідного підкаталогу. Щоби перемітитись до иншого каталогу, просто клацніть на відповідному поклику.


... і розміру наборів, а також їхні метадані

Поклики на набори зеленим кольором

Клацніть для збільшення

Якщо каталог містить окрім підкаталогів також набори (файли), поклики на них виділяються зеленим кольором. Якщо ви клацнете такий поклик, то замість діаграми Dirlot покаже вам мета-дані відповідного набору - його атрибути, час створення, тощо (Дивись зображення нижче).


Метадані набору

Клацніть для збільшення

Програма може показувати мета-дані певного набору, в такому разі вона вигладає як показано праворуч.

Внизу вікна програми показана її версія, поклик на цю сторінку й адреса е-пошти автора (Для скарг і пропозицій).Індикація просування при обробці кореневого каталогу

Отримання даних про коріневий каталог

Клацніть для збільшення

На й нарешті, коли програма отримує дані про розміри елементів коріневого каталогу, відображається индикатор просування (оскільки цей процес може бути подеколи доволі тривалим, займаючи десятки секунд).

Якщо вас зацікавила ця програма, то навіть якщо вам уже все зрозуміло, будьте ласкаві, перед зтягуванням, зверніть увагу на розділ Вимоги до системи. Якщо ви хочете щось повідомити автору, пишіть без вагань, але не забувайте про чемність.

Витягнути (завантажити, отримати) цю програму ви можете зі сторінки Витяжка.

Відкритий код: програму можна змінювати

Стовпчата діяграма розмірів тек (нова версія)

Клацніть для збільшення

Нещодавно один із користувачів програми Dirlot - Адам Ґейтс - написав автору, що він створив модифіковану версію цієї програми. Автор переглянув цю модифікацію і дійшов висновку, вона може становити інтерес для инших користувачів також. Зміни, які вніс Адам, є радше мінімальними:

Внесення таких змін потребувало мінімум кодування. Єдина проблема, з якою зіткнувся автор, що не дозволила йому відразу розмістити цю модифікацію для витяжки, була стара ліцензія. Нині її змінено й тепер ви можете витягти цю модифікацію.

Отже, Dirlot має відкриті коди й це означає, що ви також можете змінити її. Спробуйте. Це не має бути надто складно. І не забудьте надіслати вашу модифікацію авторові. Користуйтеся й майте втіху.


Навігатор:

Soft навколо / Програми / DirLot

Огляд Dirlot

Це переклад цитати з допису Calculating folder sizes simplified (Просте обчислення розміру каталогу) від Седара Єґулалпа (Serdar Yegulalp), редактора Windows Power Users Newsletter:

"DirLot це програма, що вражає як типом вислідів, що вона повертає, так і способом своєї реалізації., Це компільоване HTML докладення, що надає різнокольоровий, інтерактивано досліджуваний звіт про розміри каталогів. Утиліта призначена показувати, що в певному каталозі займає найбільше простору у відсотках, але вона також наводить загальний обсяг певного каталогу дуже швидко, і, окрім того, намагається сповіщати користувача [щодо просування процесу], коли вона заклопотано призбирує дані, тож ви не зіткнетесь із неактивним відображенням після того, як ви натисли що-небудь."

Дякую, Седаре! Однак автор має додати невеличке виправлення: Dirlot не є компільованим; він, сказати б, є притомо open source, бо це просто звичайний текстовий набір, що складається здебільшого з JavaScript'а і ще трішки HTML для подання вислідів.


Унаочнення розподілу місця на диску

Звісно, програма DirLot не одна така на світі. Є чимало програм з подібною областю застосування. Посилання на декотрі з них наведено нижче:

В кожному разі, ви зможете знайти такі програми в каталогах програмного забезпечення в розділах Disk Utility, File Management.

Виноски:
* - безплатна тобто freeware.
** - платна тут означає trial або shareware.
*** - вільна тут означає open source.© 2003, 2007, 2009 Олександр Лихо, Зворотній зв'язок

Адреса сторінки: http://soft.km.ua/soft/dirlot/index.html

Останнє оновлення: 15.11.2021

catalog.i.ua